Her er årets studenter fra Hjørring Gymnasium og HF

0
Foto: Bent Bach.
fredag var der dimission for årets studenter fra Hjørring Gymnasium og HF. I alt 309 fik deres afgangsbevis. Det fordeler sig på 270 STX-studenter og 39, der har taget en HF.

Her er listen over samtlige studenter fordelt på de 13 klasser:

STX

3.A

Benedikte Melgaard Bering

Betina Emma Hansen

Caroline Hjulmand Larsen

Christine Rubæk Have

Edith Nagginda Foged Christensen

Emilie Thrige Andersen

Emma Green Jensen

Fie Christensen

Johanne Bruun Sørensen

Julie Nhu Quynh Tran

Kathrine Munk Hansen

Malte Gerner Petersen

Maria Emma Fjordbak Nielsen

Mathilde Maria Møller Hansen

Mattias Gram Marx

Nana Holdgaard Haslund

Patrik Meng Hansen

Pernille Nørgaard

Signe Brodde Thomsen

Sofie Bundgaard Rasmussen

Trine Skou Larsen

Victoria Mørch Mølgaard

3.B

Agnete Hee Jeppesen

Anders Kjølholm Jensen

Anna Sofie Joest Andersen

Anna-Laura Thomsen

Christian Hjelle Høj Pedersen

Christian Høgh

Elisabeth Wisby Pedersen

Frederik Bonde Pilgaard

Frederik Oliver West Egerup

Frederik Riger Thulesen

Freja Holm Gru

Iben Bang Andersen

Ingrid Constance Middelboe

Jan Reiter Sørensen

Jens Munk Petersen

Karen Mette Borup Jensen

Lasse Steen Bach

Magnus Bech Nielsen

Melissa Holm Pedersen

Mette Højtved Christensen

Mikkel Irgens Prior Nielsen

Mikkel Mayur Nielsen

Nina Ha

Oliver Lund Pedersen

Rikke Sølvkær Schütz

Sofie Justesen

Thomas Wandborg Nielsen

3.C

Amalie Marie Christiansen

Cecilie Juul Hansen

Christian Bang Jensen

Christina Stensgaard Mortensen

Emil Jepsen

Emma Ifversen Olsen

Jeppe Toftegaard Nielsen

Jonathan Pavia Brunsvig Christensen

Josef Anh Hong Tam Nguyen

Julie Larsen Isaksen

Kasper Dybdal Svendsen

Laura Bagger Vejen Vinther

Markus Overgaard Larsen

Mikkel Jensen

Nicoline Cold

Nikolai Nyeng Kristiansen

Rasmus Grill

Sofie Korsholt Dahl

Sofie Rømer Thomsen

3.K

Amalie Brøndum Pedersen

Anna Birch Jakobsen

Anne-Sofie Persson Aagaard

August Skoubo Hasselbalch

Camilla Phuong Vy Tran

Carina Helberg

Daniel Martins

Emilie Kongsbak Eriksen

Emilie Schak Bugge

Emine Bjarup Thøgersen

Emma Frederiksen

Emma Irgens Holst

Emma Schirly Guldborg Olesen

Freja Bermann Christensen

Frida Blok Nissen

Jacob Holm Christensen

Julie Gaardboe Pedersen

Kathrine Møller Jensen

Lærke Hjorth Kristiansen

Matthew Wasef Gedeon

Nadja Frost Halle

Naja Vajhøj

Nanna Cecilie Andersen

Rune Agerhus

Thi Ly Ly Nguyen

3.L

Ahmad Barakji

Amalie Vinge Jensen

Ann Marie Rosted Sort

Annika Christensen

August Ribergaard Miehe Pfänner

Belinda Helberg

Cecilie Brødbæk Bak

Emma Kolditz Jensen

Heidi Thirup Møller

Helene Sadjadi-Munk

Jens Victor Jensen

Johanne Sproegel Pedersen

Julie Bach Nielsen

Karoline Gammelgaard Poulsen

Maiken Blæsberg Ringkjøbing

Maria Elgaard Nielsen

Maria Rimer Andersen

Mikkel Hammerfelt Rasmussen

Nanny Rebecca Dam Andreassen

Nhu Camila Nguyen

Sofia Perle Kovacs

Victoria Thørholm Jensen

Yasmin Andris Christensen

Yasmin Damsgaard Zakarias

3. M

Andreas Wulff Hansen

Benjamin Hjørringgaard Hansen

Christian Buchwald

Christoffer Størup

Cille Rosendal Jensen

Ditte Laursen

Emilie Skjerbæk Larsen

Emma Kassow Andersen

Fie Emily Dreyer

Frederik Herløw

Frederik Røn Pedersen

Frederik Skovbak-Bonkegaard

Gustav Dreyer Jensen

Ingeborg Skovbak Eltved

Magnus Højmark Jensen

Maria Dahl Nielsen

Mathias Alexander Mikkelsen

Mathilde May Thomsen

Nana Krogsgaard Vestergaard

Natalie Josefine Winther Michaelsen

Oliver Jützler

Pia Holt Lennert

Sebastian Mico Kjeldsen

Simon Nygreen Svendsen

Sofie Høgsted Knudsen

Søren Hieronymus Dahl Hansen

Victor Nissen

3.U

Asim Hodzic

Camilla Djurhuus Hansen

Cecilie Gøthgen Madsen

Cecilie Ravnborg Christensen

Emil Bom Pedersen

Freja Lund Ottesen

Glenn Gadensgaard Svendsen

Hanisah Rizki Fhonna Tarmizi

Joakim Nguyen

Joey Schubert

Johannes Baagøe Vestergaard

Jona Sarita Dahl Olsen

Julie Maily Tran

Julie Senius Mølgaard Jensen

Kristina Lauritsen

Linh Thuy Ha

Louise Holst Andersen

Marcus Nørholt Lucassen

Mark Jensen

Martin Nguyen

Mathias Kold

Mathias Viborg Andersen

Michael Duong Hoang Mai Nguyen

Nikolaj Hede Lind

Nikoline Nielsen

Oliver Lund Mikkelsen

Philip Ziska Djurhuus

Thoa Thi Ngoc Ho

Ulrika Woulhøj Jakobsen

3.W

Allan Abdulla

Anna Koldgaard Jacobsen

Anne Tollerup Nielsen

Anton Rimer Christensen

Charlotte Jensen

Dag Christian Falk

Emma Dahlmann-Hansen

Frida Marie Sloth

Gustav Duch Pedersen

Jacob André Birkemose

Karoline Borregaard Eriksen

Kristina Emborg Kabanas

Laura Degner Larsen

Louise Assenholt

Malte Svendsen Vissing

Marcus Clausen

Nivé Nygaard Pedersen

Rasmus Nørgaard Hjermitslev

Seline Skjødt Dinh

Signe Henriksen

Simone Lykke Larsen

Sofie Møller Kjeldsen

Tobias Rosenlund Kornum

Tony Nguyen

3.X

Amalia Juliane Pulapa Koldbro

Anne Jensen

Anton Baggesen

Astrid Larsen

Cecilie Nedergaard Eftevand

Christina Krogh Nielsen

Emil Mosegaard Sørensen

Frederik Magnus Christiansen

Ida Hvidberg Henriksen

Johanne Lysgaard Pedersen

Julia Ingstrup Borrisholt

Julie Alsing Pugdal

Katrine Nielsen

Kirstine Würtz Jensen

Kristina Kjærsgaard Olesen

Laura Eistrup Jensen

Laura Fog Hansen

Laura Søndergaard Kammer Nielsen

Louise Smed Lauritsen

Malthe Færgemand Bøgh

Mathias Spindler Juhl

Mille Borregaard Moss

Nanna Schaarup Gilleladen

Rikke Møller Høyby

Romy-Tané Danker

Sarah Nørgaard Pedersen

Signe Andersen Foghsgaard

Sofie Juul Sørensen

3.Y

Ann-Sofie Friis Rasch

Caroline Kronborg

Cecilie Malou Rosendahl

Clara Marie Axelgaard

Elisabeth Dau Sørensen

Elizabeth Engberg Conrad

Emilie Vestergaard Pedersen

Emma Luna Fischer Velasco Caicedo

Emma-Louise Gotfredsen

Josephine Bach Sloth

Laura Kjærgaard Sørensen

Laura Nedergaard

Mai Ricaplaza Thøgersen

Marie Serup Jensen

Mathilde Aakjær Sørensen

Michel Engelmann

Rikke Elizabeth Simonsen

Sofie Hejbøl Gregersen

Thea Laulund Lunden

3.Z

Amire Jakupovski

Anh-Thy Anni Phan Nguyen

Asger Jensen

Cecilie Louise Beermann

Emma Risgaard Larsen

Emma Størup

Emma Vissing Nielsen

Emma Wiberg Jensen

Iben Boa Noe

Iben Møller Jensen

Jens Løndal Horne

Jeppe Iver Christiansen

Julie Elsebeth Bech

Lisa Husth Simonsen

Magnus Alexander Mose Peters

Matilde Dam Andersen

Mette Green

Mikkel Pedersen

Niels Kristian Donskov Eriksen

Sabine Birgitta Kristine Lyckegaard

Sarah Louise Pedersen

Simon van Nguyen

Simone Nicole Holmen

Sophia Lanawan Christoffersen

Vibeke Søndergaard Budolfsen

Victor Majgaard Skade

HF

2.P

Anders Bonde Holst

Camilla Bramsensgaard Andersen

Daniel Kjærsgaard

Emma Karla Sulbæk Henriksen

Frida Lærke Daarbak

Ida Dam Jensen

Jeppe Skouboe Munk

Jonas Husted Ravn

Karoline Bünger

Laura Frank

Lærke Moes Larsen

Mads Nielsen

Maria Østergaard

Mia Thaarup Olesen

Michael Rossel Nielsen

2.Q

Amalie Møller

Amalie Porsmose

Anna Blauenfeldt Leander

Anne-Sofie Møller Jørgensen

Celina Sigsgaard Jensen

Christoffer Holm Pedersen

Debbie Jannie Andersen

Emma Lisborg

Emma Marie Hansen

Josva Daugaard-Hansen

Laura Munkebæk Christensen

Laura Rosenvinge Iversen

Lærke Høyer Larsen

Lærke Wæhrens Jensen

Mikas Gram Rye Hansen

Patrick Lillelund Mikla

Peter Svendsen

Rebecca Damsgaard

Rebekka Kragh

Sara Stagsted Hansen

Signe Lykke Pedersen

Sissel Valvik Jensen

Stine Hasselgaard

Winnie Schjøtt Thompsen

Del

Lukket for kommentarer

Denne webside benytter Cookies til at forbedre din oplevelse. Ved at bruge websiden accepterer du dette! Læs mere om dette

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close